Jakie kieliszki do szampana powinna mieć na wyposażeniu restauracja? Szkło dla gastronomii

Potocznie szampanem nazywamy wszystkie wina musujące. Jednak to błąd, ponieważ prawdziwy szampan produkowany jest tylko w Szampanii, w północno – wschodniej części Francji.

Kieliszki do – nazwijmy to potocznie – szampana, mają wiele kształtów, które łączy jedno – są one wysokie i smukłe. Kształt kieliszka do szampana podkreśla jego walory smakowe i buduje atmosferę celebracji. Kieliszki do szampana to nieodzowny produkt lokali gastronomicznych. Na kieliszku, można z powiedzeniem umieścić logotyp firmy stosując technikę nadruku, natrysku, lub kalkomanii.

W jakich kieliszkach powinno się pić szampana i wina musujące?

Wino musujące i szampana powinniśmy podawać bardzo dobrze schłodzone. Kieliszki również powinny być zimne.

Naczynie, z którego pijemy szampana, ma zasadniczy wpływ na jego smak i zapach.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kieliszków: kieliszki o szerokiej i płaskiej czaszy oraz bardzo wysmukłe. Prawdziwi znawcy szampana preferują ten drugi typ kieliszków do szampana  z dwóch powodów:

  • bąbelki, które uciekają ku górze lepiej jest zaobserwować w wysokich kieliszkach
  • wąski i długi kieliszek zapobiega szybkiemu ulatnianiu się aromatu i bąbelków

Zatem szampana najlepiej podawać w kieliszkach o smukłych czarkach i wysokich nóżkach.

Pięknie zdobione kieliszki do szampana i wina musującego. Wybierz dowolny nadruk

Zdobione kieliszki do szampana i wina musującego wyglądają bardzo elegancko i stylowo. Można wykonać dowolny wzór, w dowolnym kolorze. Kieliszki z firmowym logo są bardzo dobrym pomysłem na promocję firmy, nie tylko w branży gastronomicznej. Ciekawe zdobienia z motywem świątecznym są idealnym uzupełnieniem dekoracji świątecznego stołu i pozwalają osiągnąć wyjątkową atmosferę.

Nowoczesne techniki zdobienia szkła. Jak można ozdobić kieliszek do szampana?

Obecnie jest wiele możliwości zdobienia szkła, w tym również kieliszków do szampana i wina musującego. Nowoczesne techniki zdobienia pozwalają nanieść na kieliszek dowolny wzór oraz kolor. Można ozdobić wybrany element, np. samą nóżkę lub nanieść kolor na całą powierzchnię. Nie musimy się ograniczać w kwestii barw, gdyż dostępna jest cała paleta kolorów.

Przy zdobieniu kieliszków często używana jest metoda zwana hot-stamping. Pozwala ona uzyskać pozłacane lub posrebrzane nadruki. Kieliszki do szampana i wina musującego ozdobione tą techniką wyglądają bardzo elegancko i są idealne na wyjątkowe okazje, np. wesela, czy święta.

Metodą, która umożliwia barwienie całej powierzchni lub wybranego elementu, np. nóżki, czy dna, jest natrysk. Możliwe jest malowanie kolorem kryjącym lub transparentnym o błyszczącym, matowym i metalicznym wykończeniu.  Na tak barwionych kieliszkach można bez problemu wykonać nadruki, np. metodą kalkomanii.

Sitodruk jest najbardziej wydajną techniką zdobienia szkła. Gwarantuje niską cenę i wysoką trwałość zdobienia. Wzór nanoszony jest bezpośrednio na produkt, a następnie zostaje wypalony i utrwalony.

Zdobione kieliszki do szampana i wina musującego dla gastronomii

Nowoczesne techniki zdobienia szkła umożliwiają naniesienie na szkło każdego projektu, w tym szaty graficznej i logo firmy.

Personalizacja szkła gastronomicznego jest doskonałą formą promocji i budowania świadomości marki. Pozwala stworzyć oryginalny wystrój i podkreślić stylistykę wnętrza.

Z takiej formy reklamy mogą skorzystać nie tylko lokale gastronomiczne. Zdobione kieliszki do szampana oraz inne szklane naczynia z logo firmy są doskonałą formą promocji.  Mogą być także ciekawym i praktycznym pomysłem na firmowy gadżet, czy prezent dla współpracowników.