Świąteczna zastawa stołowa. Pięknie zdobione szkło i ceramika.

Jak przygotować stół wigilijny dla gości, żeby w pełni mogli poczuć atmosferę świąt? Na co zwrócić uwagę?

Warto przemyśleć i zaplanować dekorację świątecznego stołu, wybierając odpowiednią zastawę oraz elementy dekoracyjne. Spójna całość stworzy wyjątkowy klimat, a wspólnie spędzony czas na dłużej zostanie w pamięci.

Jakich elementów nie może zabraknąć na świątecznym stole? 

Planując dekorację świątecznego stołu myślimy o pięknej zastawie oraz o świątecznych akcentach, które  stworzą niepowtarzalną atmosferę. 

  • szklanki na świąteczny kompot z suszu
  • świąteczne filiżanki i kubki na gorącą kawę lub czekoladę
  • piękne kieliszki na wino i szampana
  • drobne upominki dla gości, takie jak, komplety pojemników szklanych, kubki, komplety eleganckich kieliszków do wina

Zastawa stołowa może być piękną dekoracją stołu. Pomaga stworzyć nastrój i wyjątkową atmosferę nie tylko podczas świąt. Zdobione szklanki, kubki, kieliszki, dzbanki do napojów z pewnością zachwycą Twoich gości.

Zdobione szkło i ceramika, nie tylko na święta. Na jaki kolor się zdecydować?

Zastawa bożonarodzeniowa ma swoją charakterystyczną estetykę. Często wybieramy uniwersalne kolory, takie jak ciemna zieleń, bordowa czerwień, biel i złoto.

Wybór najmodniejszej kolorystyki, która króluje w danym roku, również może okazać się świetnym pomysłem. Instytut Pantone co roku ogłasza trendy kolorystyczne dla wnętrz. W 2022 roku, jedne z najbardziej pożądanych kolorów we wnętrzach to zarówno kolory delikatne, takie jak kolory ziemi (beż, brąz, spokojna zieleń), oraz kolory nadające mocniejszy akcent, takie jak czarny, biały, czerwony i złoty.  

Techniki zdobienia szkła, takie jak natrysk, tampodruk, kalkomania, czy sublimacja umożliwiają uzyskanie każdego koloru na szklanych i ceramicznych naczyniach.

Kolory są jednocześnie trwałe i odporne na działanie środków chemicznych. Nowoczesne metody zdobienia szkła i ceramiki dają możliwość precyzyjnego naniesienia każdego wzoru, w dowolnym miejscu.

Zdobione kubki szklane i ceramiczne, dzbanki, kieliszki do wina, kufle do piwa są ciekawym pomysłem nie tylko dla lokali gastronomicznych. Pozwalają podkreślić styl wnętrza i stworzyć oryginalny wystrój.

Szkło i ceramika w kolorze czarnym. Zdobione kubki i szklanki

Kolor czarny można użyć w formie nadrukowanych wzorów na kubkach, szklankach do zimnych napojów, dzbankach, czy filiżankach do kawy. Można nim zabarwić całe naczynie, lub jego pojedynczy element. Kolor ten bardzo dobrze łączy się z nasyconą zielenią, kolorem czerwonego wina oraz bielą.

Zdobione naczynia w kolorze czerwonym. Szkło i ceramika z czerwonym motywem 

Kolor czerwony oddaje temperament osoby, która umieszcza go w swoich wnętrzach. Czerwone kieliszki do wina to oryginalny i ciekawy akcent zastawy stołowej na spotkaniach z przyjaciółmi. Czerwone filiżanki do kawy pięknie wyróżnią się na tle innych kubków. Czerwona salaterka, połączona z innymi kolorami takimi jak biel lub złoto – wspaniale zaprezentuje się na stole.

Szklane i ceramiczne naczynia w kolorze złotym

Któż nie kocha złota. To kolor, który pozwala nam czuć się luksusowo. Filiżanki, kieliszki i szklanki ze złotymi akcentami to produkt, który na każdym zrobi wrażenie. Kolorem złotym można również wykonać logo firmy na wybranym produkcie, np. na kuflu do piwa, szklance, kubku. Taka prezentacja logotypu na szklanych produktach wspaniale odda prestiż marki, a co więcej, technika nadruku pozwala na uzyskanie trwałej dekoracji, odpornej na mycie w zmywarkach.

Zdobione szkło i ceramika w kolorze niebieskim

W tym roku najmodniejszy jest niebieski w odcieniu przypominającym grecką flagę. Ten kolor stworzy niesamowity duet z ciemnym granatem, bielą i chłodnym błękitem. Zdobione talerze, kubki ceramiczne i dzbanki w tych kolorach przypomną gościom wakacyjny okres i beztroski czas odpoczynku.

Ceramika i szkło firmowe z motywem świątecznym

Warto pomyśleć o kieliszkach i dzbankach do napojów ze świątecznym motywem. Podkreślą one wyjątkowość chwili i będą piękną ozdobą stołu. Srebrne i złote nadruki w dowolnym miejscu możliwe są dzięki nowoczesnym technikom zdobienia szkła. 

Świece w zdobionej szklanej oprawie

Świece na stole wigilijnym są najpiękniejszą ozdobą i wprowadzają nas w magiczny klimat. Są nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim symbolem. Świece na bożonarodzeniowym stole oznaczają oczekiwanie na nadejście Chrystusa. Świece w szklanej oprawie będą wyglądały pięknie nie tylko podczas świąt. Różnokolorowe, gładkie, z nadrukiem – mogą być też wspaniałym prezentem dla najbliższych. Świece w szklanej oprawie z logo firmy to dobry pomysł na promocję, a także miły prezent dla współpracowników. Nowoczesne techniki zdobienia szkła umożliwiają naniesienie dowolnego wzoru, w dowolnym kolorze, lub zabarwienie całej powierzchni.

Nieograniczone możliwości w wyborze kolorów i wzorów. Szkło i ceramika dla branży reklamowej

Naczynia i szklane opakowania dekorowane nowoczesnymi technikami zapewniają bogactwo kolorów i dużą wytrzymałość. Kolory są trwałe i odporne na działanie środków chemicznych. Nie niszczą się podczas mycia w zmywarce, a także podczas ręcznego czyszczenia. Dekorowane w ten sposób szklane naczynia sprawdzą się w branży reklamowej. Do doskonały dodatek do napoi, alkoholi, oraz do promocji firmy.

Nowoczesne metody zdobienia szkła i ceramiki:

  • nadruk bezpośredni – bardzo odporny na zmywanie, wykonywany w dowolnym kolorze i w dowolnym miejscu
  • tampodruk – wykorzystywany do dekoracji niewielkich elementów, np. ucha albo dna, wysoka jakość i duża odporność na zmywanie, wykonywany w dowolnym kolorze i w dowolnym miejscu
  • kalkomania – pozwala na najlepsze odwzorowanie nawet najbardziej wymagającego projektu, wykonywany na dowolnym elemencie, wewnątrz i na zewnątrz produktu
  • sublimacja – nadruk bardzo odporny na zmywanie i uszkodzenia mechaniczne, daje możliwość naniesienia pełnokolorowej fotografii albo grafiki
  • sitodruk – pozwala na wykonanie zdobień na szkle i ceramice, bardzo wysoka jakość zdobienia i bardzo trwałe dekoracje
  • hot-stamping – pozwala na uzyskaniu efektu folii lustrzanej w wybranym kolorze, najczęściej złotym lub srebrnym.