Dekoracja szkła

Firma Glasmark oferuje szeroką gamę szkła i ceramiki reklamowej dla branży kosmetycznej, napojowej, alkoholowej, świecowej, oraz wielu innych. Posiadamy własne studio projektowe, które jest dynamicznie działającym zespołem realizującym się w obszarze projektowania i zdobienia szkła.

Od ponad 30 lat realizujemy setki mniejszych i większych projektów, zarówno prywatnych jak i komercyjnych. Oferujemy wykonanie projektu indywidualnego, który zostanie stworzony przez nasz zespół projektantów, wyspecjalizowanych w zdobnictwie i identyfikacji wizualnej.

NATRYSK

Technologia barwienia całej powierzchni produktu, lub jej wybranego elementu, tj. dno, ucho lub nóżka. Oferujemy malowanie na dowolne kolory kryjące i transparentne w wielu efektach wykończenia, błyszczącym, matowym, metalicznym oraz wiele innych. Na tak barwionych produktach można z powodzeniem stosować inne techniki zdobień, np. tampodruk lub kalkomania.

SITODRUK

Nowoczesna, praktyczna i bardzo wydajna technika zdobienia szkła i ceramiki. Dekor nanoszony jest bezpośrednio na produkt, który następnie zostaje wypalony i utrwalony. Najbardziej popularna technika w produkcjach wysokonakładowych. Technika gwarantuje wysoką jakość zdobienia, trwałość oraz niską cenę.

TAMPODRUK

Techniką tampodruku wykonujemy zdobienia na asortymencie trudnym do zdobienia w innych technikach, lub w nietypowych miejscach, np. na dnie lub uchu. Zwiększa ona nasze możliwości zdobienia w alternatywie dla nadruku bezpośredniego, przy zachowaniu niskich kosztów produkcji.

KALKOMANIA

Technika cechuje się najwyższą precyzją druku i najlepszym odwzorowaniem projektu. Wykonuje się ją w technice sitodruku. Dekor drukowany jest na specjalnym papierze, a następnie przenoszony jest na produkt. Dekor może zostać naniesiony zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz produktu oraz na dnie lub uchu.

SUBLIMACJA

Techniką sublimacji znakujemy specjalne kubki ceramiczne, białe tkaniny poliestrowe i wiele innych. Dzięki tej metodzie mamy możliwość nanoszenia pełnokolorowych fotografii oraz każdej innej grafiki. Jest to trwały nadruk, który gwarantuje nasycone kolory i największe pole zdobienia.

HOT-STAMPING

Hot-stamping, zwany również hot-printem lub termodrukiem, jest metodą wytłaczania przy użyciu matryc i stempli, która pozwala na uzyskanie najczęściej pozłacanych lub posrebrzanych nadruków. Produkt wyzdobiony tą techniką wygląda niezwykle stylowo i elegancko. Technika może być stosowana również na malowaniu natryskowym.

METALIZACJA

Jedną z naszych wyjątkowych technik zdobienia jest Metalizacja, która podnosi walory wizualne produktu. Lustrzana powierzchnia w wybranym kolorze jest niezwykle popularna w branży świecowej, oraz w nowoczesnym wzornictwie produktów Premium.